C0805X622F4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X622F4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 6.2NF 16V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
6200pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0805X622F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 6200pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)