C0805X620F1HAC7800
Mfr.Part #
C0805X620F1HAC7800
Description
CAP CER 0805 62PF 100V ULTRA STA
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
62pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805X620F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 62pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)