C0805X512K5JAC7800
Mfr.Part #
C0805X512K5JAC7800
Description
CAP CER 5100PF 50V U2J 0805
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Series :
SMD Comm U2J Flex
Capacitance :
5100pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness :
863.6μm
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805X512K5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 5100pF 50V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)