C0805X512J4JAC7800
Mfr.Part #
C0805X512J4JAC7800
Description
CAP CER 5100PF 16V U2J 0805
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Series :
SMD Comm U2J Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
5100pF
Temperature Coefficient :
U2J
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
863.6μm
KEMET C0805X512J4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 5100pF 16V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)