C0805X473M5RECAUTO
Mfr.Part #
C0805X473M5RECAUTO
Description
CAP CER 0805 47NF 50V X7R 20%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0805X473M5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)