C0805X473J3REC7800
Mfr.Part #
C0805X473J3REC7800
Description
CAP CER 0805 47NF 25V X7R 5%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805X473J3REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)