C0805X472MMREC7210
Mfr.Part #
C0805X472MMREC7210
Description
CAP CER 0805 4.7NF 63V X7R 20%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
4700pF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C0805X472MMREC7210
ESD SMD Comm X7R 4700pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)