C0805X472M2REC7210
Mfr.Part #
C0805X472M2REC7210
Description
CAP CER 0805 4.7NF 200V X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805X472M2REC7210
ESD SMD Comm X7R 4700pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)