C0805X472M1RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X472M1RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 4.7NF 100V X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
100V
X7R
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805X472M1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)