C0805X472M1RECAUTO
Mfr.Part #
C0805X472M1RECAUTO
Description
CAP CER 0805 4.7NF 100V X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4700pF
Series :
ESD SMD Auto X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805X472M1RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)