C0805X472K5REC7800
Mfr.Part #
C0805X472K5REC7800
Description
CAP CER 0805 4.7NF 50V X7R 10%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
1 (Unlimited)
KEMET C0805X472K5REC7800
ESD SMD Comm X7R 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)