C0805X472K1RAC
Mfr.Part #
C0805X472K1RAC
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Temperature Characteristics Code :
0805 (2012 Metric)
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
2mm
Multilayer :
yes
Feature :
Soft Termination
Width :
1.25mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thickness :
990.6μm
Height :
0.78mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±10%