C0805X472J5GEC7800
Mfr.Part #
C0805X472J5GEC7800
Description
CAP CER 0805 4.7NF 50V C0G 5%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
4700pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm C0G
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
KEMET C0805X472J5GEC7800
ESD SMD Comm C0G 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)