C0805X472FAGECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X472FAGECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 4.7NF 250V C0G 1%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto C0G
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
KEMET C0805X472FAGECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 4700pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)