C0805X472F8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X472F8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 4.7NF 10V ULTRA STA
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±1%
Capacitance :
4700pF
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
KEMET C0805X472F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 4700pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)