C0805X472F3GEC7800
Mfr.Part #
C0805X472F3GEC7800
Description
CAP CER 0805 4.7NF 25V C0G 1%
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Voltage - Rated :
25V
KEMET C0805X472F3GEC7800
ESD SMD Comm C0G 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
C0805X472F3GEC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C0805X472F3GEC7800 Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm