C0805X470F5GAC7800
Mfr.Part #
C0805X470F5GAC7800
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Capacitance :
47pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Comm C0G Flex
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0805X470F5GAC7800
SMD Comm C0G Flex 47pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)