C0805X334M4RECAUTO7210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0805X334M4RECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 330NF 16V X7R 20%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
16V
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.33μF
KEMET C0805X334M4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.33μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)