C0805X334M3RECAUTO
Mfr.Part #
C0805X334M3RECAUTO
Description
CAP CER 0805 330NF 25V X7R 20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
KEMET C0805X334M3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)