C0805X333M4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X333M4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 33NF 16V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
KEMET C0805X333M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.033μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)