C0805X333M1RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X333M1RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 33NF 100V X7R 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0805X333M1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)