C0805X333J5JAC7800
Mfr.Part #
C0805X333J5JAC7800
Description
CAP CER 0.033UF 50V U2J 0805
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
52 Weeks
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Comm U2J Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.033µF
KEMET C0805X333J5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
C0805X333J5JAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C0805X333J5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm