C0805X333J3GEC
Mfr.Part #
C0805X333J3GEC
Description
CAP CER 0805 33NF 25V C0G 5%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Comm C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.033µF
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Datasheets
C0805X333J3GEC
KEMET C0805X333J3GEC
ESD SMD Comm C0G 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 0.033muF