C0805X333F3JAC7800
Mfr.Part #
C0805X333F3JAC7800
Description
CAP CER 0.033UF 25V U2J 0805
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Capacitance :
0.033µF
Thickness :
863.6μm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm U2J Flex
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
KEMET C0805X333F3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
C0805X333F3JAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C0805X333F3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm