C0805X332MMREC7210
Mfr.Part #
C0805X332MMREC7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 63V X7R 20%
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805X332MMREC7210
ESD SMD Comm X7R 3300pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)