C0805X332MAGEC7800
Mfr.Part #
C0805X332MAGEC7800
Description
CAP CER 0805 3.3NF 250V C0G
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated :
250V
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X332MAGEC7800
ESD SMD Comm C0G 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)