C0805X332M5REC7800
Mfr.Part #
C0805X332M5REC7800
Description
CAP CER 0805 3.3NF 50V X7R 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C0805X332M5REC7800
ESD SMD Comm X7R 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)