C0805X332M3REC7210
Mfr.Part #
C0805X332M3REC7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 25V X7R 20%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±20%
KEMET C0805X332M3REC7210
ESD SMD Comm X7R 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)