C0805X332M2GEC7210
Mfr.Part #
C0805X332M2GEC7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 200V C0G
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C0805X332M2GEC7210
ESD SMD Comm C0G 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)