C0805X332KAGECAUTO
Mfr.Part #
C0805X332KAGECAUTO
Description
CAP CER 0805 3.3NF 250V C0G
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto C0G
Capacitance :
3300pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X332KAGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)