C0805X332K5GEC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0805X332K5GEC
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 3.3NF 50V C0G 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
C0805X332K5GEC
KEMET C0805X332K5GEC
ESD SMD Comm C0G 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 3300pF