C0805X332K3GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X332K3GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 25V C0G 10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto C0G
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
25V
KEMET C0805X332K3GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)