C0805X332K2RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X332K2RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 200V X7R
Capacitance :
3300pF
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X332K2RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)