C0805X332JMREC7800
Mfr.Part #
C0805X332JMREC7800
Description
CAP CER 0805 3.3NF 63V X7R 5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C0805X332JMREC7800
ESD SMD Comm X7R 3300pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)