C0805X332G1GEC7210
Mfr.Part #
C0805X332G1GEC7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 100V C0G 2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
3300pF
KEMET C0805X332G1GEC7210
ESD SMD Comm C0G 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)