C0805X332FMGEC
Mfr.Part #
C0805X332FMGEC
Description
CAP CER 0805 3.3NF 63V C0G 1%
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3300pF
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
C0805X332FMGEC
KEMET C0805X332FMGEC
ESD SMD Comm C0G 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 3300pF