C0805X332FAGEC7800
Mfr.Part #
C0805X332FAGEC7800
Description
CAP CER 0805 3.3NF 250V C0G 1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X332FAGEC7800
ESD SMD Comm C0G 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)