C0805X332F4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X332F4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 3.3NF 16V ULTRA STA
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
3300pF
KEMET C0805X332F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)