C0805X331K3HAC7800
Mfr.Part #
C0805X331K3HAC7800
Description
CAP CER 0805 330PF 25V ULTRA STA
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0805X331K3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 330pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)