C0805X331J4HAC7800
Mfr.Part #
C0805X331J4HAC7800
Description
CAP CER 0805 330PF 16V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
330pF
KEMET C0805X331J4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 330pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)