C0805X330F4HAC7800
Mfr.Part #
C0805X330F4HAC7800
Description
CAP CER 0805 33PF 16V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated DC :
16V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X330F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 33pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)