C0805X300F5HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X300F5HACAUTO
Description
CAP CER 0805 30PF 50V ULTRA STAB
Factory Lead Time :
36 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
30pF
Temperature Coefficient :
X8R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0805X300F5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 30pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)