C0805X273J3JAC7800
Mfr.Part #
C0805X273J3JAC7800
Description
CAP CER 0.027UF 25V U2J 0805
Ceramic Capacitors
Thickness :
863.6μm
Applications :
Boardflex Sensitive
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Series :
SMD Comm U2J Flex
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.027μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Factory Lead Time :
52 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
KEMET C0805X273J3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.027μF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)