C0805X271G1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X271G1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 270PF 100V ULTRA ST
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
36 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
KEMET C0805X271G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 270pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)