C0805X240F1HAC7800
Mfr.Part #
C0805X240F1HAC7800
Description
CAP CER 0805 24PF 100V ULTRA STA
Applications :
Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
24pF
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805X240F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 24pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)