C0805X224M3RECAUTO
Mfr.Part #
C0805X224M3RECAUTO
Description
CAP CER 0805 220NF 25V X7R 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
0.22µF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
25V
KEMET C0805X224M3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)