C0805X223MMREC
Mfr.Part #
C0805X223MMREC
Description
CAP CER 0805 22NF 63V X7R 20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
C0805X223MMREC
KEMET C0805X223MMREC
ESD SMD Comm X7R 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 0.022muF