C0805X223K5REC
Mfr.Part #
C0805X223K5REC
Description
CAP CER 0805 22NF 50V X7R 10%
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
0.022µF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
C0805X223K5REC
KEMET C0805X223K5REC
ESD SMD Comm X7R 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 0.022muF