C0805X223JAREC7210
Mfr.Part #
C0805X223JAREC7210
Description
CAP CER 0805 22NF 250V X7R 5%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
KEMET C0805X223JAREC7210
ESD SMD Comm X7R 0.022μF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)