C0805X223J1RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X223J1RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 22NF 100V X7R 5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.022µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805X223J1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)